Rezervasyon Menü Açılır MenüMenu Toggle Close

Konum

MADEN MAH. ÇİÇEKLİ YALI SOK. NO: 24 BÜYÜKADA/İSTANBUL

BÜYÜKADA’DA GEZİLECEK YERLER

Prens adalarının en büyüğü ve güzeli olan Büyükada’da gezilecek yerler adanın sessiz ve sakin atmosferindeki nadide güzelliklerindendir. Tarihi boyunca Rum ve Türk kültürlerinin kaynaşmasına tanık olduğumuz Büyükada’nın gezilecek yerleri saymakla bitmez!

Büyükada’nın tarihi güzelliği içinde; Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı, Rum Yetimhanesi, Reşat Nuri Güntekin’in Evi, Rum-Ortodoks Mezarlığı, Meryem Ana Kilisesi, Hamidiye Camii, Adalar Müzesi ve tarihi köşkleri mutlaka ziyaret edin!

YAPMADAN DÖNMEYİN!

Büyükada’ya geldiğinizde nefis balıkları ve mezeleri tatmadan, Büyükada lokması ve tarihi roma dondurmasını yemeden, İstanbul manzarasına karşı çay içmeden, bisiklet kiralayarak hareketli sokakları gezmeden, çiçekli bahçeleri görmeden, tarihi köşkleri ziyaret etmeden dönmeyin!

Marmara’nın kalbinde yer alan adanın; Eskibağ, Yörükali, Nakibey, Prenses Koyu, Aya Nikola, Halik Koyu ve Nizam plajı gibi birbirinden güzel plajlarında yüzmeden, sevgilinizle el ele sahilde yürümeden, bol bol fotoğraf çekmeden Büyükada tatili yaptım demeyin!